Liverpool-pakille ja Boro-hyökkääjälle hämmentävät ennätykset – eri ääripäistä

Liverpoolin James Milneristä ja Middlesbrough’n Rudy Gestedestä tuli viikonloppuna ennätysmiehiä. Milner on todennäköisesti ihan mielissään omastaan – Gestede tuskin.
Gestede on nyt pelannut putkeen 32 valioliigaottelua ilman voittoa. Hyökkääjän mieltä tuskin kohentaa se, että ensimmäiset 31 peliä tulivat Aston Villan paidassa viime kaudella. Gestede siirtyi Boroon 4. tammikuuta.
Samalla listalla kakkosena on West Bromia ja Derbya edustanut puolustaja Darren Moore, joka ”ylsi” 31 otteluun. Aston Villan Alan Huttonin pisin putki jäi 30:een, Derbyn Kenny Millerin 29:ään ja Sunderlandin George McCartneyn 28:aan.
Entä sitten Milnerin ennätys?
Englantilainen on pelannut 46 valioliigaottelua ilman tappiota (37 voittoa, yhdeksän tasapeliä) silloin, kun hän on onnistunut maalinteossa. Tuorein tuli sunnuntaina, kun Liverpool tasasi pisteet Manchester Unitedin kanssa. Milner osui pilkusta.
Milner jakaa ennätyksen entisen maajoukkuehyökkääjä Darius Vassellin kanssa.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Eddie Howe puhui avoimesti selättämästään sairaudesta – lääkärin nopea reagointi sai erikoiskiitoksen
- Näin Rúben Amorim arvioi Manchester Unitedin vetovoimaa siirtomarkkinoilla: ”Meillä on selvä suunnitelma”
- David Moyes vahvisti Evertonin musertavan takaiskun: ”Hän tulee olemaan loppukauden sivussa”
- Manchester Unitedin tähtipelaajan kausi saattaa olla ohi
- Arne Slot: Liverpoolilla viikonloppuna suuri vastuu
- Ura Arsenalissa jatkuu sittenkin? Seura tehnyt uuden sopimustarjouksen keskikenttätähdelleen
- Man United tekemässä jättikaappauksen toisesta Valioliiga-seurasta
- Times: Atlético Madrid haluaa kaksi pelaajaa Tottenhamista tänä kesänä
- Man United -legenda: Ruben Amorim tarvitsee apua pelaajahankinnoissa – ”Rekrytointi ei ole ollut tarpeeksi hyvää”
- Romano: Valioliigassa tehdään varmuudella 50 miljoonan punnan jättikauppa tänä kesänä
- Romano: Valioliigassa tehdään varmuudella 50 miljoonan punnan jättikauppa tänä kesänä
- Man United tekemässä jättikaappauksen toisesta Valioliiga-seurasta
- Graham Potter vastasi West Ham -pelaajan rankkaan ulostuloon: ”Olen joistakin asioista eri mieltä”
- Times: Atlético Madrid haluaa kaksi pelaajaa Tottenhamista tänä kesänä
- NBA-legenda mukaan Evertonin omistajaksi
- Man United -legenda: Ruben Amorim tarvitsee apua pelaajahankinnoissa – ”Rekrytointi ei ole ollut tarpeeksi hyvää”
- Arne Slot: Liverpoolilla viikonloppuna suuri vastuu
- Asiantuntija ehdotti tätä hyökkääjää Manchester Unitedille – ”Puolustajille painajainen”
- Newcastlelle odotettu ilouutinen
- Virallista: Jamie Vardy jättää Leicesterin