Wolverhampton-luotsi Paul Lambert uskoo Hélder Costan voivan uhka myös Chelsealle. 23-vuotias portugalilaislaituri oli viime kierroksella avainroolissa syötettyään molemmat maalit Liverpoolia vastaan.

Costa siirtyi Wolvesiin tammikuussa pysyvästi Benficasta. Lambert luottaa portugalilaisen jatkavan tänään vahvaa virettään.

– Hän on iso kyky. Se mitä hän on tehnyt lyhyessä ajassa englantilaiselle jalkapallolle on uskomatonta. Jos on joku peli jossa haluat pelata hyvin, se on tämä. Tämä on ottelu, jonka kaikki seuraavat ja vastustajan taso on korkea. Jos Hélder jatkaa samalla tavalla kuin aiemmin, hän tulee olemaan epäilemättä uhka, Lambert varoitti Daily Telegraphille.

Costa on tehnyt 34 otteluun 10 maalia kaikissa kilpailuissa Wolverhamptonin paidassa. Wolves kohtaa Bluesin lauantaina FA Cupin neljännesvälierissä.