Chelsean huippulupaus allekirjoitti uuden jatkosopimuksen – vihjaili aiemmin turhautumisestaan

Chelsean belgialaislaituri Charly Musonda on allekirjoittanut uuden jatkosopimuksen, joka pitää hänet seurassa vuoteen 2022 asti.
Musonda, 21, liittyi Chelseaan organisaatioon vuonna 2012 ja kävi viime vuonna lainalla Espanjan La Liigan Real Betisissä.
Kuluvalla sesongilla hän on esiintynyt Chelsean edustusjoukkueessa kuudessa ottelussa, joissa hän on tehnyt yhden osuman ja antanut yhden maalisyötön.
– Olen erittäin onnellinen ja erittäin ylpeä. Tulin tänne todella nuorena ja olen iloinen, että tarinani jatkuu täällä, iloitsi Musonda Chelsean tiedotteessa.
– Rakastan tätä seuraa, joten tämä on hieno hetki minulle ja perheelleni. Nyt haluan lyödä läpi edustusjoukkueessa ja pysyä siellä vakituisesti.
Aiemmin tällä kaudella Musonda vaikutti purkavan turhautumistaan vähäisestä peliajasta sosiaalisessa mediassa, kun hän kirjoitti erään kuvan tekstisaatteeseen, että ei saa kovasta työstään ja uhrauksistaan mitään takaisin. Myöhemmin hän kuitenkin poisti julkaisun.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Näin Rúben Amorim arvioi Manchester Unitedin vetovoimaa siirtomarkkinoilla: ”Meillä on selvä suunnitelma”
- David Moyes vahvisti Evertonin musertavan takaiskun: ”Hän tulee olemaan loppukauden sivussa”
- Manchester Unitedin tähtipelaajan kausi saattaa olla ohi
- Arne Slot: Liverpoolilla viikonloppuna suuri vastuu
- Ura Arsenalissa jatkuu sittenkin? Seura tehnyt uuden sopimustarjouksen keskikenttätähdelleen
- Man United tekemässä jättikaappauksen toisesta Valioliiga-seurasta
- Times: Atlético Madrid haluaa kaksi pelaajaa Tottenhamista tänä kesänä
- Man United -legenda: Ruben Amorim tarvitsee apua pelaajahankinnoissa – ”Rekrytointi ei ole ollut tarpeeksi hyvää”
- Romano: Valioliigassa tehdään varmuudella 50 miljoonan punnan jättikauppa tänä kesänä
- NBA-legenda mukaan Evertonin omistajaksi
- Romano: Valioliigassa tehdään varmuudella 50 miljoonan punnan jättikauppa tänä kesänä
- Graham Potter vastasi West Ham -pelaajan rankkaan ulostuloon: ”Olen joistakin asioista eri mieltä”
- Man United tekemässä jättikaappauksen toisesta Valioliiga-seurasta
- Times: Atlético Madrid haluaa kaksi pelaajaa Tottenhamista tänä kesänä
- NBA-legenda mukaan Evertonin omistajaksi
- Man United -legenda: Ruben Amorim tarvitsee apua pelaajahankinnoissa – ”Rekrytointi ei ole ollut tarpeeksi hyvää”
- Asiantuntija ehdotti tätä hyökkääjää Manchester Unitedille – ”Puolustajille painajainen”
- Newcastlelle odotettu ilouutinen
- Virallista: Jamie Vardy jättää Leicesterin
- Ruud van Nistelrooy odottaa Leicesterin päätöstä