Ryan Giggs: Man Unitedin laituri on turhautunut – ”Isossa seurassa on tartuttava tilaisuuteen kiinni”
Kuva: Getty Images
Manchester Unitedin pelaajalegenda Ryan Giggs sanoo, että walesilaislaituri Daniel James on turhautunut vähäiseen peliaikaansa.
James, 23, siirtyi Unitediin kesällä 2019 Mestaruussarjan Swanseasta lähes 18 miljoonalla eurolla ja aloitti uransa Old Traffordilla lupaavasti, mutta tällä kaudella häntä ei ole juuri kentällä nähty. Walesilaiskiituri on kerryttänyt kymmenessä ottelussa peliaikaa noin 500 minuutin verran.
Walesin maajoukkueessa Jamesia valmentava Giggs sanoo, että hänen maanmiehensä on otettava kaikki irti niistä harvoista tilaisuuksista, joita hänen eteensä tulee. Seuralegenda uskoo tiuhan ottelutahdin tuovan mahdollisuuksia mukanaan.
– Olemme tuntemattomalla alueella, jossa ei ole paljon aikaa. Paljon pelejä on tungettu lyhyelle aikavälille, joten uskon, että Ole [Gunnar Solskjær] valitsee turvallisen vaihtoehdon ja pitää mahdollisimman monta laatupelaajaa joukkueessa, kommentoi Giggs Stadium Astrolle viitaten koronapandemiaan ja siirtoikkunaan.
– Tiedän, että Dan on turhautunut. Kuten kuka tahansa muukin pelaaja, joka ei pääse pelaamaan säännöllisesti. Mutta Unitedin kaltaisessa isossa seurassa on tartuttava tilaisuuteen kiinni, kun sellaisen saa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Valioliigapeluri jätettiin ulos AFCON:sta: ”Kyse ei ole jalkapallosta”
- Chelsea haluaa hollantilaislupauksen – Man United ja Newcastle myös kiinnostuneita
- The Sun: Arsenal-toppari osallisena välikohtauksessa Lontoossa
- Chelsea saa Cole Palmerin takaisin Everton-otteluun
- Tottenhamin valmennustiimiin tulossa muutos
- Fantasy Premier League: GW 16 – onko Haaland enää ilmiselvä vaihtoehto kapteeniksi?
- Mikel Arteta näpäytti toimittajaa: ”50 ottelua”
- Kommentti: Liverpool teki oikean ratkaisun
- Liverpool teki ison päätöksen Mohamed Salahista!
- Wolves-managerilta tiukka varoitus: ”Putoaminen varmistuu nopeasti”
- Liverpool teki ison päätöksen Mohamed Salahista!
- Kommentti: Liverpool teki oikean ratkaisun
- Mohamed Salah voi pelata Brightonia vastaan – yhdellä ehdolla
- Hollantilaislegenda ei ymmärrä Mohamed Salah’n käytöstä: ”Jos hän reagoi tällä tavalla…”
- Mikel Arteta näpäytti toimittajaa: ”50 ottelua”
- Fantasy Premier League: GW 16 – onko Haaland enää ilmiselvä vaihtoehto kapteeniksi?
- Tottenhamin valmennustiimiin tulossa muutos
- Wolves-managerilta tiukka varoitus: ”Putoaminen varmistuu nopeasti”
- Seuraavana KuPS! Näin englantilaiset pelasivat eurokentillä
- Jättääkö Mohamed Salah jäähyväiset Brightonia vastaan? Telegraphilta iso paljastus