Nottingham Forest voitti Tottenhamin maanantai-iltana Lontoossa 2-1.

Kyseessä oli Tottenhamille jo sarjakauden 18. tappio. Tottenham on sarjataulukossa 16. sijalla. 17. sijalla majaileva West Ham on vain pisteen päässä Tottenhamista.

Ange Postecogloun miehistön kausi on mennyt täysin penkin alle, vaikka Tottenham onkin selviytynyt Eurooppa-liigan välieriin. Sarjakausi on seuran surkein miesmuistiin.

Postecoglou kokee Tottenhamin ansainneen voittaa maanantaisen pelin. Postecoglou muistuttaa, ettei jatkuva häviäminen ole suinkaan hyväksyttävää.

– Tämä on jälleen sellainen peli, jota meidän ei olisi pitänyt hävitä. Näin kautemme on sujunut. Teemme jatkuvasti asiat itsellemme vaikeiksi. Ja vielä tärkeimmillä hetkillä. Se on sääli, koska pelasimme loistavaa jalkapalloa ja dominoimme peliä. Vaikka päästimme kaksi maalia, niin mielestäni ansaitsimme voittaa pelin. Samalla tämä on jälleen uusi tappio, eikä tätä voi hyväksyä.

LUE MYÖS